Bu numara sigarayı bıraktırıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sigaradan kurtulmak isteyenlere ücretsiz destek veriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sigara Bırakma Poliklinikleri, İstanbulluların sigarayı bırakma yolundaki ilk adresleri oluyor. İBB, 42 merkezde sigara bırakma hizmeti sunuyor.

Siz arayın ve “Ben sigarayı bırakmak istiyorum” cümlesini söyleyin… İnanın hayatınızda çok şey değişecek…

İlletten kurtul, sağlığına kavuş

Şehzadebaşı, Tozkoparan ve Darülaceze tıp merkezleri, 34 Kadın ve Aile Sağlığı merkezi ile 5 Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ne başvuran vatandaşlar, sigara illetinden kurtularak sağlıklarına kavuşuyor.

Sigarayı bırakmayı düşünen ve bunun için profesyonel danışman desteğine ihtiyaç duyan İstanbulluların Alo 153’ü aramaları yeterli.

Vatandaşlar, buradan kendilerine en yakın Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri ya da tıp merkezlerinin bünyesinde hizmet veren Sigara Bırakma Poliklinikleri’nden randevu alıyorlar.

Önce karbon monoksit ölçümü

Merkezlere başvuran vatandaşların önce karbon monoksit ölçümleri yapılıyor. Sağlık ve bağımlılık durum tespiti yapılan kişiye, danışmanlık desteği yanında ihtiyaç halinde psikolojik destek de veriliyor.

Kişiye özel oluşturulan görüşme takvimi ile düzenli aralıklarla danışmanlık hizmeti sunuluyor. Polikliniklerde ayrıca sigara bırakma sürecinde tıbbı desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara yönlendirme hizmeti de veriliyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.