Rimelin kuralları

Kadınların makyaj yaparken vazgeçilmezi olan rimeli seçerken ve kullanırken bazı hususlara dikkat etmeliyiz. İşte rimel seçimi ve kullanımı esnasında dikkat ettiğinizde daha çekici görünebilmek ve sağlıklı sonuç alabilmek için dikkat edilmesi gereken kurallar:

1. Her gün rimel kullanmanın kirpiklere hiçbir zararı yoktur hatta tam tersi; son yıllarda geliştirilen bazı ürünler besleyici madde açısından son derece zengin.

2. Her akşam yatmadan önce makyajınızı özellikle de rimelinizi mutlaka temizlemelisiniz.

3. Maskara alırken ürünün fırçasına da dikkat etmek gerekir. Çok sık ya da çok ayrık fırçalar değil orta mesafeli olanlar tercih edilmelidir.

4. Nem oranının çok yüksek olduğu günlerde waterproof yani suya dayanıklı maskara tercih edin. Yağmurlu ya da nemli bir günde gözlerinizden akan siyah rimel kalıntıları hiçte iyi bir görüntü vermeyecektir.

5. Maskara çabuk kurur. İki üç ayda bir artık iyi sürülmeyen rimelinizi değiştirmeniz gerekir.

6. Maskaranın içine su ya da badem yağı katarak yumuşatmaya çalışmayın. Rimelinizin yapısı bozulabilir ve hatta gözünüzü tahriş edebilir.

7. Hafif ve doğal bir göz makyajı istiyorsanız sadece üst kirpiklere rimel çekmekle yetinin. Alt kirpiklere kullanılan rimel çok doğal olmayan bir görüntü sağlar.

8. Renkli rimel kullanmaktan çekinmeyin. Koyu renk gözlüler kahverengiyi ve son günlerde oldukça moda olan mürdüm eriği rengini de deneyebilir.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.