Ailesiyle tanışırken 14 ipucu

Ailesiyle tanışırken 14 ipucu
Ailesiyle tanışırken 14 ipucu

Evlilik planları yapılan ilişkilerde kaçınılmaz son: aileyle tanışmak. Birçok çiftin korkulu rüyası olsa da uzmanlar tarafından tanışma törenlerini kolay atlatmanın 14 yolu açıklandı.

Popüler bir kadın dergisi sevgilisinin ailesiyle tanışmaktan çekinen kişiler için uzman görüşüne başvurdu. Tanışma töreninde rahat etmek için ilişki koçlarının önerdiği yollardan ilki aileye zarif bir hediye götürmek.

Hediye alın

Küçük de olsa zarif bir hediyenin gücü tartışılmaz. Verdiğiniz değeri gösterecek bir hediye tanışma sırasında işinize yarayacaktır. Partnerinizden ailesiyle ilgili detaylar alıp, hoşlarına gidebilecek bir hediye götürün.

Araştırma yapın

Sevgilinizin ailesiyle tanışmaya gitmeden önce aile kültürü hakkında araştırma yapın. Partnerinizden kolayca edinebileceğiniz bu bilgilerle ailenin tarzı hakkında tüyolar elde edebilirsiniz.

Doğal olun

Sınırlarınız içinde kendiniz olmaya çalışın. Seçtiğiniz kıyafetlerin aşırıya kaçmaması aileyi kazanmanıza yardımcı olabilir. Evlilik planları yakın zamanda olmasa bile sizin asıl amacınız onların gönüllerini kazanmak olmalı.

Eski sevgilileri umursamayın

Partnerinizin ailesiyle ilk tanıştırdığı kişi olmayabilirsiniz ya da partnerinizin ailesi önceki gelin adayını çok seviyor olabilir fakat siz bunu umursamayın. Konu hakkında hiçbir soru sormayın ve kendinize güvenin.

Geleceğin babasını tanıyın

Partnerinizin ev içindeki ilişkilerini gözlemleyip yorumlayarak ileride nasıl bir ebeveyn olacağını anlayabilirsiniz.

Engelleri görmezden gelin

Partnerinizin ailesi size karşı ciddi bir şekilde soğuk davranıp mesafe koymaya çalışıyor ve sizi tanımak için çaba sarf etmiyorsa büyük bir aile probleminin içindesiniz demektir. Moralinizi bozmadan günü sonlandırın ve daha sonra sorunun kaynağını öğrenmek için partnerinize sorular yöneltin.

Ailesiyle yarışmayın

İlişkinizin mükemmel olduğundan ve ruh eşinizi bulduğunuzdan emin olabilirsiniz fakat ailesiyle yarışmayın. Çünkü ebeveynler, yıllarını harcadıkları çocuklarının artık sizinle olduğuna en azından bir süre alışamayacaklardır.

Kontrolü aileye bırakın

Olabildiğince saygılı ve sakin davranmaya çalışın. Sevgilinizin ailesini gözlemleyerek, konuşmayı onların başlatmasına izin verin.

Fiziksel temas kurmayın

Sohbet esnasında partnerinize dokunmamaya özen gösterin çünkü ailesi sizin aranızdaki cinselliğin boyutunu merak edecektir. Olgun, zarif ve nazik gözükmeye çalışın.

Partnerinizin size nasıl davrandığını gözlemleyin

Ailesiyle tanışmaya gittiğinizde partnerinizin sizinle ne kadar ilgilendiğine dikkat edin. Yabancı olduğunuz bir ortamda size mesafeli ve kaba davranıyorsa, ilişkinizde büyük bir problem var demektir.

Aykırı açıklamalarda bulunmayın

Aile ile tanışmaya gittiğinizde yeterince gergin olan ortamı daha fazla stresli hale getirebilecek açıklamalar yapmaktan kaçının. İleri gittiğinizi düşündüğünüz anlarda ilgiyi başkalarının üzerine çekmeyi deneyebilirsiniz.

Gülümseyin ve nefes alın

Çığlık atmak istediğiniz zamanlarda bile gülümsemeye ve derin nefes almaya devam edin.

Sevgilinizi utandırmayın

Anlattığınız hikayelerle partnerinizi utandırmanız durumunda işler yolunda gitmeyecektir. Bu durumda aileyi kazanasınız bile partneriniz sizi bir daha aramayacaktır. Dengeyi kurmak için dikkatli davranmalısınız.

Keyif alın

Partnerinizin ailesiyle tanışmaya gittiğiniz zaman fark edeceksiniz ki sizin olduğunuz kadar karşı taraf da gergin. Bazen tarafların ısınması için daha fazla zaman gerekebilir bu nedenle tanışmanın hemen sonrasında kesin kararlar vermeyin.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.