Akıllı alışveriş için püf noktalar

Bedeninize uygun kıyafet bulmakta zorlanın ya da zorlanmayın, sıradan hale gelen alışveriş alışkanlıklarınızın dışına çıkmanın yararını göreceksiniz. Statüsü olan kadınların giyim konusunda bazı sarsılmaz prensipleri vardır. Oysa bunları aşmak hiç de sanıldığı kadar zor değil. Sadece belli bir mağazadan, belli markaları almak zorunda değilsiniz. Size gereken tek şey önünüzde duran seçeneklerin farkına varmak.

İşte size göz önünde bulundurabileceğiniz bazı ipuçları:
– Alışveriş merkezleri ve kadınlara özel mağazalar şık havalarının yanı sıra sundukları seçeneklerle de giyim alışverişi listesinin en tepesinde duruyor. Soyunma odaları güzel, mağazadaki görevliler son derece ilgili. Ancak tüm bu güzelliklere de fazladan para ödediğinizi akıldan çıkarmayın.

– Kelepirler her zaman karşınıza çıkabilir. Bunlardan faydalanmak için, alışverişinizi promosyon ve indirim zamanlarına denk getirin. Bu gibi olaylardan haberiniz olması için mağazaların alışveriş kartlarından birer tane edinin.

– Toptan satış ya da fabrikadan satış mağazaları son derece iyi durumdaki parçaları, kayda değer tasarruf sağlayarak almanız için büyük bir fırsat sunuyor. Buralardaki mallar genellikle stok fazlası ya da hafif defolu oluyor. Ancak bunları gönül rahatlığıyla giyebilir, bütçenizi de koruyabilirsiniz.

– Dikiş dikmek istediğiniz giysiyi en uygun fiyata elde etmenin en iyi yoludur. Dikiş dikebiliyorsanız, siz de bunun farkındasınızdır. Giysilerinizi başkasına da diktirebilirsiniz. Kulağa geldiği kadar pahalı da değildir. Evet, terzinin emeğinin karşılığını ödersiniz ama elde ettiğiniz kıyafet de benzersiz olur.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.