Bölgesel zayıflamada yeni trendler

Teknoloji her alanda olduğu gibi kozmetik ve güzellik alanında da baş döndüren bir hızla kullanılmaya devam ediyor. Daha güzel ve sağlıklı olmak için bölgesel incelmede kullanılan teknolojik cihaz ve yöntemlerde son trendleri yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni ağrısız mezoterapi

Yeni nesil kompresörlü mezoterapi ile mezoterapi uygulaması artık hemen hemen ağrısız hale geldi diyebiliyoruz. Mezoterapi uygulaması gerek bölgesel zayıflamada gerekse selülit tedavisinde uzun yıllardır kullanılan ve kendini kanıtlayarak bu konularda klasik ve referans tedavi olmuş bir yöntemdir

Lipodisolution

İçerisinde C vitamini ve benzer bir kokteylin lokal enjeksiyonu ile bölgesel yağ fazlalıklarının yağ hücrelerinin parçalanması ile yok edilmesi esasına dayanan yeni bir yöntemdir

AWT (Akustik dalga terapisi)

Geçtiğimiz yıl Amerika ve Almanya’da popülarite kazanan AWT (acoustic wave therapy) veya akustik dalga tedavisi dünya ile eşzamanlı olarak Türkiye’de de uygulanmaya başlandı. Özellikle en inatçı selülitlerde dahi güçlü etkisiyle dikkat çeken akustik dalga terapisi bölgesel zayıflamada ve bağ dokusu ile cilt sıkılaştırmada da oldukça etkilidir.

AWT bütün bunlarla beraber gebelik sonrası çatlaklar ve kas sıkılaştırmada da iyi sonuçlar vermektedir. Planar ve Radyal olarak iki ayrı başlık kullanılan AWT’nin kullanıldığı alanlar şu şekildedir:

– Selülit tedavisi
– Cilt ve bağ dokusu sıkılaştırma
– Skar ve kırışıklık tedavisi
– Gebelik çatlakları
– Örümcek ağı tipi Varisler
– Liposuction sonrası çabuk iyileşme

Enzimatik Lipoliz AWT öncesi ve sonrası yapılan kan tetkiklerinde vücut yağlarının son yıkılma ürünleri olan serbest yağ asitleri ve gliserol miktarının arttığı görülmektedir.

Akustik dalga terapisi (AWT) ile yapılan çalışmalar ciddi üniversiteler ve kliniklerde bilimsel koşullarda yapılmış kontrollü çalışmalardır.

Starvac Reflexoterapi Uygulaması ile incelme ve sıkılaşma

Bugün için selülit ve şişmanlık tedavisinde en hızlı yardımcı tedavi seçeneklerinden biri olup, uygulama seçeneklerinde vücut hemodinamiğinin referans olarak alındığı çok köklü bir yöntemdir.

Reflexoterapide bozulmuş cilt reflekslerin aktivasyonu ile dokularda aktif drenaj işlemi gerçekleştirilir. Vücut deformasyonlarında yavaşlamış veya otomasitesini yitirmiş refleksler tekrar hayata geçirilmektedir.

Özellikle dokulara uygulanan 0,6 – 0,7 saniyeli pulsatil ve dokuda ağrı oluşturmayacak düzeydeki vakum ile refleks otomatisitesi sağlanmaya çalışılırken, aynı anda mekano reseptörler üzerindeki basıncın azaltılmasıyla sempatolitik etki gerçekleştirilir. Yani cilt ve cilt altı bağ dokudaki yavaşlamış kan ve lenfatik dolaşım artırılır ve selüliti oluşturan nedenler geri döndürülmüş olur…

Reflexoterapide çeşitli problemlere yönelik çeşitli tedavi metotları ile dokulara özel bir vakum şekli, özel frekanslarla ve özel başlıklarla uygulanmaktadır. Starvac uygulamasındaki üstünlük ise hareketli silindirlerinin olmasından dolayı cilt katmanlarına tam uyum sağlaması ve masajın aslı olan vurma yuvarlama etkisinin tam olarak sağlamasıdır.

Starvac ile düzenli uygulanan masajlar sonrasında aşağıdaki durumlar gözlenmiştir:

– Cilt sıkılığı artar
– Lenf ve kan dolaşımı artar
– Vücut hatları şekillenir ve bölgesel incelme sağlanır
– Toksinler atılarak vücutta rahatlama ve hafiflik hissedilir
– Selülit de tedaviyi destekler.

Ayrıca her ay devam eden koruma tedavileri ile canlı, selülitsiz, diri ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Reflexoterapi hızlı bir tedavi seçeneğinin dışında vücudu son derece rahatlatıcı ve keyif verici bir uygulama sistemidir. Dünyada çok yaygın kullanılmasına karşın, ülkemiz bu sistemle henüz 3 yıl önce tanışma fırsatı bulmuştur.

Reflexoterapi sadece şişmanlık, selülit ve sarkma tedavisinde kullanılmayıp, aynı zamanda vücut deformasyonlarina sekonder olarak gelişen gözaltı torbalanmaları, çatlaklar, ameliyat-tramva izleri, bacak şişlikleri, spor hekimliği ve fizik tedavi amaçlı rehabilitasyonlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bipolar Radyo Frekans Sistemi ile incelme ve sıkılaşma

Acısız bir yöntemle selülit, lokal kilo ve sarkma problemlerde kullanılan yeni bir yöntemdir. Ciltte oluşmuş portakal kabuğu görünümün giderilmesine, uygulandığı vücut bölümlerinin sıkılaşmasına ve dokunun daha iyi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Bu sistemde, Automatic Multi-Frequancy and Low Impedance teknolojisi (AMFLI) kullanılmıştır. Çoklu frekans cildin çeşitli derinliklerine ulaşır. AMFLI teknolojisi sayesinde çok yüksek enerji risksiz bir şekilde verilebilmektedir. Bu da ısının hızlı ve güvenli bir şekilde artmasına ve başarılı sonuçlara ulaşılmasına sebep olmaktadır.

Yüksek frekans cilt yüzeyinde daha fazla emilir. Düşük frekansın ise daha derinlerde ve yüksek oranda emilim etkisi vardır. Cihazda kas stimulasyonuna ve cardiac fibrillationuna neden olmayacak yüksek oranlarda (100 Hz) ama lokal yağ sorununun olduğu derinliklere inecek düşük miktarlarda frekans (0,6 Mhz, 1,2 Mhz, 1,8 Mhz, 2,4 Mhz) kullanılmıştır.

Bipolar RF sisteminde acısız uygulama yapma olanağı tanıyan ve radyo frekans enerjisini ileten bipolar başlık kullanılmaktadır. Bu özel başlık sayesinde enerji sadece tedavi bölgesine odaklanır. Başlık, yüksek akim dalgalarını, acıya sebep olmadan, tıpkı diğer AMFLI teknolojilerinde olduğu gibi avantajlı bir şekilde iletmektedir. Aynı seansta uzman, aynı bölgede oluşmuş hem selülit hem lokal kilo ya da dokuda oluşmuş sarkma ve gevşemeler üzerinde çalışabilir.

Bipolar RF Sisteminin yararları:

– Karın, kalça, bacak, kol ve dizlerde etkilidir.
– Vücut kontürünü yeniden şekillendirirken aynı zamanda collagen üretimini arttırdığından cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlar.
– Güvenli, hassas, risksiz ve acısızdır.
– Sonuçları ilk seanstan itibaren gözlenir.
– Non-invasivedir. Uygulamanın yapıldığı kişiler aynı gün içinde normal aktivitelerine dönebilirler.
– Kullanımı kolaydır.
– Etkisi yüzlerce hasta üzerinde kanıtlanmıştır.

Dr. İsmail Ağar

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.