Botoksun yeni rakibi mezolifting

Yıpranma ve yaşlanma süreci kendini en çok yüz cildimizde kuruma, kırışma ve sarkma olarak gösterir. Cildin ihtiyacı vitamin, mineral ve önemli yapı elemanlarını yine cildin içine vererek ciltte hızlı ve kalıcı bir yenilenme sürecini başlatabiliyoruz.

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting, Vitamin Enjeksiyonu) kimlere uygulanır?

Güneşe ve solaryuma çok sık maruz kalan, sigara ve/veya alkol kullanan, yoğun çalışma temposu nedeniyle cildine özen göstermemiş kişiler bu uygulama için uygundurlar. Herhangi bir cinsiyet ya da yaş kısıtlaması yoktur.

Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?
Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.

Mezoliftingde kullanılan ilaçlar ne gibi maddeler içerir?

1. Somon balığından elde edilen DNA.

2. Hyaluronik asit ve kök hücre: Yüz mezoterapisinde kullanılan bu madde insan dokusunda yaygın şekilde bulunan doğal bir polimerdir. Bu madde suyu emerek şişer ve dokuda nem ve elastikiyet sağlar.

3. Vitaminler: Vitamin A deri gelişimini kontrol eder. Yaşla birlikte incelen deriyi düzeltir. Vitamin E ise dokuları zararlı maddelerden koruyan bir antioksidandır. Vitamin C kollajen sentezini uyarır. Deri renk hücrelerinin üretimini yavaşlatır. Vitamin B deriyi besler, dokuların biyolojik dengesini düzenler. Vitamin K dokuların kan dolaşımını düzenler.

4. Aminoasitler: Proteinlerin yapı elemanıdır. Dokuların gelişiminde rol oynarlar. Aminoasitler yaşla ortaya çıkan doku hasarını onarır ve düzenlerler.

5;Mineral tuzlar: Hücrelerin pek çok yaşamsal faaliyetlerinde düzenleyici ve destekleyici rolleri vardır. Yüz mezoterapisinde bunlar dokuların metabolizmasını iyileştirirler.

6. Koenzimler: Dokuların biokimyasal reaksiyonlarını düzenler. Dokuların yenilenme hızını arttırırlar.

7. Nükleik asitler: Derinin temel protein sentezini desteklerler. Yeni oluşan proteinler de cildin bağ dokusuna destek verir.

8. DMAE (Dimetil amino etanol): DMAE son yıllarda kullanıma girmiş ve yüz mezoretapisinde çok tercih edilen bir aktif maddedir. Başlıca etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırması yönündedir. Çeşitli vitaminler, antioksidanlar, DMAE(Dimetil Amino Etanol) ve düşük konsantrasyonlu hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu uygulanır.

Mezolifting nasıl uygulanır?
Uygulama 30 Gauge’lik çok ince iğneler ve yüze özel Pistor 4 mezoterapi tabancası ile birçok noktadan cilt altı dokuya ilaç karışımının verilmesi şeklinde yapılır. Seanslar yaklaşık 15–20 dakika sürer.

Mezolifting kaç seans uygulanır ve seans aralıkları nedir?
Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişinin yaşı ve cildinin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle bir kür 4–6 seanstan oluşmaktadır ve uygulama aralığı 2 -3 hafta arasında değişebilmektedir. Mezolift sırasında ağrı olmamaktadır ağrı eşiği düşük hastalarda lokal anestezik kremler kullanılabilir.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.