Ciltler kışın özen ister

Gelişen kozmetik bilimi, geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Fakat çoğu zaman bütçeleri zorlayan bu ürünlere, herkesin sahip olması mümkün görünmüyor. Ancak evde kendi imkânlarımızla yapabileceğimiz doğal bakım malzemeleri ile de güzelleşmek zor değil.

Kadının güzellik arayışı, belki de insanoğlunun ilk var olduğu zamanlardan beri süregelen bir yolculuk. Kadınlar, günümüz dünyasında, bu konudaki en şanslı dönemini yaşıyor.

Çağımız kadını artık daha bakımlı ve şık. Bir söz vardır “Dünya kadınsız, kadın bakımsız olmaz.” İşte bu felsefeden yola çıkarak kadınlar mümkün olduğunca güzelliklerine dikkat etmeye çalışıyor.

Günümüz erkekleri de kendilerine son derece dikkat ediyor. Bir güzellik uzmanı olarak gelen maillerin yüzde 45’inin erkeklere ait olması, bu durumu açıkça gözler önüne seriyor.

Erkekler artık, ciltlerinden, manikür- pedikürlerine kadar düzenli bakımlarını ihmal etmiyor. Bu yüzden, yazılarım erkekleri de yakından ilgilendiriyor.

Kış geldi, cilt özen ister

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde cildimize çok dikkat etmeliyiz. Artan hava kirliliği ve şiddetli soğuk cildi olumsuz yönde etkilerken önlemimizi almak zorundayız.

Kuru ciltlerin çok dikkatli olması gereken bir dönem. Mevsimlerin geçiş döneminde cilt bakımlarımıza daha da dikkat etmek zorundayız.

Cilt yapısı kuruya yakın veya kuruysa nemlendirici kullanmadan asla sokağa çıkmamalıyız. Bu tür ciltlere sahip olanların, yağ ve nemi yoğun kremler kullanmaları gerekli. Aksi takdirde cildiniz bu mevsimden hayli olumsuz etkilenecektir.

Kış ayları, hanımların haftalık bakımlarını ihmal etmeden düzenli olarak yapmaları gereken bir dönemdir. Bu dönemde yapılacak bakımlarda özellikle nem içerikli maskeler kullanılmalıdır. İşte evde kolayca yapabileceğiniz bir bakım önerisi…

Kuru ciltler için maske

– Cildinizi cilt yapınıza uygun bir temizleme jeli veya sütü ile temizleyin.

– Bir çay kaşığı tereyağının içine bal karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi bol ılık suyla yıkayın. Yaklaşık 5-6 dakika sonra ise, yağ ve nem oranı yüksek bir nemlendirici uygulayın.

Cildiniz, ballı tereyağı maskesi ile soğuk havaya karşı hayli güçlenmiş olacaktır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.