Cindy’nin güzellik ve bakım sırları

Podyuma ilk çıktığı günden beri güzelliği ile herkesin başını döndüren 43 yaşındaki Cindy Crawford, yıllar geçmesine rağmen güzelliğinden hiçbir şey kaybetmiyor. Peki, iki çocuk annesi olan 43 yaşındaki top model, nasıl bir bakım yapıyor? İşte Cindy Crawford’un güzellik ve bakım sırları…

Crawford’un pahalı ürünlerle bakım yaptığını sakın düşünmeyin. Çünkü ünlü top model, sizin de evde kolaylıkla yapabileceğiniz bakımlarla güzelliğini koruyor.

Buzdan vazgeçmiyor
Cindy’in bakım uygulamalarında, patates çok önemli bir yer tutuyor. Güzelliğini patates dilimlerine borçlu olduğunu söyleyen ünlü top model, göz çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak için patatesten faydalanıyor.

Crawford, yuvarlak bir şekilde kesilmiş patates dilimleriyle göz bakımı yapıyor. Bunu her sabah uyguladığını belirten ünlü top model, patates sayesinde göz çevresindeki kırışıklıklardan kurtulduğunu ifade ediyor.

Ünlü modelin diğer bir güzellik sırrı da buz. Sürekli olarak sabah ve akşamları buzla cildine masaj yaptığını belirten Crawford, buzun kan dolaşımını artırdığını ve cildine parlaklık kazandırdığını ifade ediyor.

Uykunuza özen gösterin

“Cildimi düzenli olarak biraz süt karıştırdığım suyla yıkıyorum. Bu işlem haftada 2 kez uygulandığı takdirde bile farkını gösteriyor. Ayrıca spor ve diyet yapmaya da özen gösteriyorum. Bol su içiyorum ve en önemlisi de uykuma dikkat ediyorum. Düzensiz bir uyku ciltteki kırışıklıkların en büyük nedenidir.”

Cindy’nin yaptığı protein diyeti

Sabah: 1 kibrit kutusu beyaz peynir, domates, salatalık

Ara: Meyve

Öğle: 2 kibrit kutusu beyaz peynir, salata

Akşam: 150 gr. tavuk, bol miktarda salata

Ara: 1 porsiyon meyve

Yağlı ciltlilere özel ‘domates maskesi’

Cindy, bolca tükettiği domatesten maske yapıyor. İşte maske: 1 çorba kaşığı taze domates suyu ile 1 çorba kaşığı kili karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruyuncaya kadar bekleyip ılık suyla yıkayın.

Bol miktarda tükettiği suyu titizlikle seçiyor

Günde mutlaka 1 litre su içen Cindy, doğal su içiyor ve güzelliğine önem veren herkese işlenmemiş doğal kaynak sularını öneriyor.

Gözaltı torbalarını patatesle yok ediyor

Ünlü manken, yaşlanmanın en büyük belirtisi olan gözaltı torbalarına karşı şu yola başvuruyor: Gözaltına çiğ patates dilimleri yerleştirip yaklaşık yarım saat böyle bekliyor.

Sıkça yıkayın

Cindy Crawford, kırışıklıkların arttığı dönemde kadınların yüzünü bol miktarda sütle yıkaması gerektiğini söylüyor. Uzmanlar da; sütün kırışıklıkları önlediğini savunuyor.

Yemeklerden önce 1 kaşık sirke için

Günde 5 öğünle beslenen Cindy Crawford, sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 çorba kaşığı sirke içiyor. Cindy Crawford, sirke içildikten sonra yemek yenmesini gerektiğinin altını çiziyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.