Doğal güzelliğin alfabesi

Arkadaşlarınızın bakımlı havanıza, kibar tavır ve konuşmalarınıza ve ölçülü davranışlarınıza ve doğal güzelliğinize hayran olmalarını her kadın ister. Aşağıda yayınladığımız yedi tavsiyeye dikkatle uyduğunuz takdirde bütün bunların olmaması için hiçbir neden yok…

Doğal olmak her zaman güzel olmak için pozitif bir etken bir olmuştur. Ancak doğal olmayı bakımsız olmakla karıştırmamak gerekir. İşte doğal bir güzellik için

– Yalnızca hafif bir pudra veya renksiz bir tabaka dahi olsa makyajınızı temizlemeden hiçbir zaman yatmayın, çoğu zaman bronzlaştırıcı bir madde ile korunmuş bulunduğunuzdan bu önerimiz mutlaka açık havada ve denizde mutlaka uygulanmalıdır. Eğer makyaj yapmayı sevmeyenlerdenseniz bile bu önerimiz sizin içinde geçerlidir. Çünkü yüzünüz tozların, rüzgârın, güneşin, yağmurun hücumuna uğrar ve bu pisliklerden arınma ihtiyacını duyar.

– Maddeleri her zaman aşağıdan yukarıya hareketlerle uygulayın (boyun hariç). Eğer çok gençseniz annenizin tavsiyelerini izleyin. 25-30 yaşından itibaren ve daha sonraları için güzelliğinizi hazırlayın. Bu size çok uzak gelebilir., ama zaman çabuk geçer ve sonraları çoğu kez “eğer bilseydim” denir. O zaman da çok geç kalınmış olur.

– Sizi ilgilendirmediğini düşünseniz bile, her zaman nemlendirici bir madde kullanın. Bu kaçınılmaz bir olay olan kurumayı yavaşlatacak, geciktirecektir.

– Eğer sivilceleriniz ve ergenlikleriniz varsa, bakımınızı yapın. Bu sivilceleri asla sıkmayın, çünkü iz bırakır. Öbür yandan bunların daha önemli bir nedeni olabilir. Daima bir deri uzmanına başvurun ve tavsiyeleri izleyin

– Güzellik maddelerinizin alımında hiçbir şekilde ekonomi yapmaya kalkmayın. Daha çok bir filmden, bir dondurmadan, kullandığınız sağlığınıza ve cildinize de oldukça zararlı olan sigaradan tasarruf edin, zira güzelliğiniz sizin istediğiniz gibi kalacaktır.

– Makyaja gelince, her zaman tercih ettiğiniz mankenlerin tarzlarını modadır diyerek aynen uygulamaya kalkmayın. Kömür gözlü olmayı ya da abartılmış ruj renklerini tercih etmeyin.

– Arayın ve kendinize yakışanı mutlaka bulun, bu daha önemlidir.

Güzelliğinizin temeli olan bu yedi öneriye şunları da tamamlayıcı bilgi olarak ekleyebiliriz;

– Saçlarınızın bakımını da en iyi şekilde yapmalısınız. Saçlarınız her zaman temiz ve bakımlı olmalıdır.

– Tırnaklarınızı her zaman temiz, bakımlı ve güzel olmasını sağlamalısınız.

– İyi parlatılmış ayakkabılar ve kusursuz elbiseler giymelisiniz.

Bu saydıklarımız size modası geçmiş veya çok basit gelebilir. Ama bu birkaç kural her zaman altın gibi değerli kalmıştır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.