İfade benzerliği aşkın ömrünü belirliyor

İfade benzerliği aşkın ömrünü belirliyor
İfade benzerliği aşkın ömrünü belirliyor

Uzmanlar, çiftlerin dil kullanımı ve ifade tarzlarındaki benzerliklerin, ilişkilerinin yürümesinde en büyük etkenlerden biri olduğunu belirledi.

Dili kullanımdaki benzerlik, aşkın yürümesinde en büyük etkenlerden biri.

İlişkinizin uzun ömürlü olup olmayacağı aslında konuşmalarınızda gizli, sadece henüz siz fark etmediniz. Oturup biraz düşünün, birbirinize attığınız e – postaları karşılaştırın. Dili kullanımda ne kadar benzerlik varsa o kadar sevinebilirsiniz. Çünkü iletişiminiz muhtemelen çok iyi.

Son zamanlarda yapılan araştırmalardan biri, özellikle potansiyel sevgili adayları ve sevgililer arasında dili kullanmadaki benzerliğe dikkat çekiyor.

Kelimeleri telaffuz etme, bağlaçların kullanımı ya da bunlar gibi dili kullanmadaki özelliklerin benzediği insanların ilişkileri daha uzun ömürlü ve uyumlu oluyor.

Dili aynı şekilde kullanan kadınlar ve erkekler, daha romantik bir aşk ilişkisine sahip oluyorlar ve bu romantizm gittikçe artıyor.

Farkında olmadan yapılan bu konuşmadaki benzerlik, partnerlerin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmalarını sağlıyor. Dolayısıyla konuşarak halledebildikleri sorunlar, ileri dönemlerde tekrar karşılarına çıkmıyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.