Kilo vermenin altın kuralları

Özellikle yaz aylarında kadınların korkulu rüyası olan fazla kiloları vermeyi kolaylaştıran küçük tüyolar ister misiniz? İşte uzmanlardan kilo vermenin altın kuralları…

Bütün hanımların korkulu rüyası fazla kilolarıdır. Hemen her sohbette fiziğine düşkün hanımlardan kilo şikayetlerini duyarız. Peki, bu kilolardan kurtulmak için en azından kilo verimini hızlandırmak için küçük tüyolar ister misiniz? Diyetisyen Nil Şahin Gürhan, kilo vermek için yapılabilecek küçük ama önemli ipuçlarını anlattı…

Bol su için

Kilo vermeyi hızlandırmanın ilk yolu sudan geçiyor. Özellikle sabah kalkar kalkmaz içilen su sağlıklı bir sindirim sisteminin olmazsa olmazı.

Bedenin kendine gelmesi için sabah uyanında 1 su bardağı ılık su, ardından oda sıcaklığında içeceğiniz su ile güne başlamak çok faydalı bir uygulamadır. Bunu takiben gün içinde de 2,5-3 litre su içmek parçalanan yağların uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor.

Öğün atlamayın

Diğer bir altın kural öğün atlamamak. Öğünlerimizi zamanında yemeli ve mümkünse ara öğünlerle günlük beslenmemize katkıda bulunmalıyız.

Tuz tüketimini sınırlandırmak diğer kural, çünkü aşırı tuz vücutta ödeme neden oluyor. Yemeklerinizde baharat kullanmak metabolizmanıza destek olacaktır.

Aşırı acıktığınız anlarda tatlılara saldırmak yerine çiğ sebze ve meyve tüketmek de size yardımcı olacaktır.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.