Kişiye özel silikon…

Göğüslerin arkasına silikon implant yerleştirmek, meme büyütme ameliyatlarında hala sıkça başvurulan bir yöntem… Günümüzde kullanılan silikonlar daha yumuşak ve dayanıklı. Teknolojinin ve cerrahi tekniklerin gelişmesi sayesinde, artık silikonlu göğüsler doğallarından neredeyse ayırt edilemiyor.

Hangi kadın göğüslerinin yıllara rağmen dik ve güzel görünmesini istemez. Estetikteki son gelişmeler işte bu imkanı kadınlara sunuyor. Son dönemde hem kadınların hem de cerrahların tercih ettiği yöntemlerde kullanılan silikonlarla göğüsleri gerçeklerinden ayırt etmek mümkün olmuyor.

Meme büyütme yöntemlerindeki yeni gelişmeleri operasyonlarında kullanan Plastik ve Rekonstruktif Cerrah Tunç Tiryaki, silikonların artık kişinin vücut ölçülerine göre santimetrik olarak yerleştirildiğini söylüyor. Neredeyse kişiye özel olarak seçilen silikonlar, uzun boylularda ya da geniş omuzlularda farklı boyutlara sahip. Silikon teknolojisindeki bir diğer yenilik de hafif sarkmış göğüslerin göğüs kaldırma ameliyatına gerek duyulmadan özel şekilli göğüs kaldırıcı silikonlarla, üstelik iz bırakmadan dikleştirilebilmesi…

Tunç Tiryaki, yeni silikonların kullanım ömürlerinin uzadığını da belirtiyor: “Bu süre neredeyse iki katına çıkmış durumda. Ayrıca uyguladığımız cerrahi yöntemlerden biri de çift düzeyli ameliyatlar… Geçmişte silikon göğüs ya da kas altına yerleştirilirken, artık alt kısımda meme altında kalıyor ve memeyi yeterince kaldırıyor. Üst kısımda ise kas altına geçilerek üst dekoltenin tamamen doğal olması sağlanıyor.”

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.