Maden suyu ile bakımlı ciltler

Maden suyunun vücuda bazı minerallerin alınmasında etkili olduğu kadar cilt güzelliği için de yararlı olduğu tespit edildi. Ayrıca maden suyu, cilde gerginlik ve pürüzsüzlük kazandırıyor.

Sadece içildiğinde değil aynı zamanda dışarıdan sürüldüğünde de cilde faydalı oluyor. Spordan önce ve sonra içilecek olan maden suyu vücudun su kaybını önlüyor. Bir bardak soğuk maden suyu ile güne daha dinç ve enerjik başlanabiliyor.

Maden suyu cildin dostu

Rüzgâr, soğuk hava cildin yapısını bozuyor. Ancak biraz özen ve evde uygulanabilecek bakımlarla bu sorunları da aşmak mümkün. Maden suyu cilde gerginlik ve pürüzsüzlük sağladığından, cildinizi maden suyu ile silerek temizleyebilirsiniz.

Yüzünüzü yıkarken ılık su kullanın, ılık su cilt ısınıza daha yakın olduğu için özellikle temizleyicilerin yağ ve kirleri daha iyi eritmesine yardımcı olur. Bu işlemin ardından soğuk su ile yüzünüzü yıkarsanız cildiniz sıkılaşacak, canlanacaktır.

Cildinizi temizledikten sonra kurulamayı da unutmayın. Klasik sabunları kurumaya yol açacağından genelde önerilmez, bunun yerine cilt yapınıza uygun sıvı temizleyicileri tercih edebilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.