Saç boyamak isteyenlere öneriler

Kadınlar genelde saçının rengiyle oynamayı sever. Uzmanlar, saç boyatırken herhangi bir felaketle karşılaşmamak için bazı şeylere dikkat edilmesi gerektiği uyarısında bulunuyor. İşte saç boyamak isteyen kadınlara uzman önerileri…

Saçınızı boyamak ya da belki röfle yaptırmak görünüşünüzü tazelemenizin en iyi yollarından biri. Fakat bu değişikliği yapmadan önce birkaç şeyi aklınızda tutmakta yarar var.

Nicole Kidman ve Kate Hudson gibi ünlülerin saçlarını boyayan Sharon Dorram istediğiniz saç rengini elde etmeniz için birkaç tavsiyede bulundu.

Bir kuaför salonuna girmeden önce saçınızın eski renginin ya da gelecekte sahip olmak istediğiniz renginin fotoğraflarını toplayın. Kuaförünüzle aynı dili konuştuğunuzdan emin olmak için görsel kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu konuda moda dergileri size yardımcı olacaktır.

Kuaföre gittiğinizde, kuaförünüzle konuşun. Yaşam tarzınızdan bahsedin, eğer bahsedebilirseniz bütçenizden bahsedin. Ona saçınızın daha önce geçirdiği işlemleri anlatın. Platin sarısı ünlü simalarda güzel gözükebilir ama daha sonradan yaptıracağınız rötuşlar hem saçınızda hem de banka hesabınızda pek güzel gözükmeyebilir.

Mümkünse kuaförünüzün daha önce boyadığı saçları görün. Eğer kendisinde yaptığı işlerden oluşan bir albüm varsa ya da şansınız yaver giderse o anda salonda olan ve daha önce saçını boyadığı bir müşterisi varsa içiniz daha rahat edecektir. Belki kuaförün tarzı sizinkiyle uyumlu değildir.

Eğer saçınızı istediğiniz gibi boyamazlarsa asla oraya yeniden gitmeyin. Eğer bir kuaför, istediğiniz rengin fotoğraflarını göstermiş ve derdinizi anlatmış olmanıza rağmen istediğiniz rengi size veremediyse, ikinci seferde verme olasılığı çok düşüktür.

Bir kere istediğiniz saç rengini yakalarsanız onu korumaya bakın. Çünkü onu korumak, rengi tutturmak kadar önemlidir. Saçınızın renginin ömrünü uzatacak şampuanlar kullanın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.