Seksi kalçalar için tüyolar

Kalçalarınızın yeniden şekillendirilmeye ihtiyacı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Doğru egzersiz yöntemiyle güzel ve çekici bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

Televizyonlarda gördüğünüz “Brezilyalı kalçası” sandığınız kadar büyük bir hayal değil; siz de basit püf noktalarıyla çekici kıvrımlara kavuşabilirsiniz!

Öne ve yana

Ayaklarınızın kalça genişliğinde açık olsun ve öne büyük bir adım adın. Vücudunuzu yavaşça alçaltın ve dizlerinizden eğilin. Aynı hareketi diğer tarafta da tekrarlayın. Ancak öndeki diziniz 90 derecelik bir açıyla durmalıdır. Arka ayağınızı ise yere değdirmeden paralel şekilde tutun.

Köprü hareketi

Milliyet’te yer alan habere göre, sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızın topukları birbirinden 2 karış kadar ayrı olsun. Ellerinizi yanınızda duracak şekilde yere uzatın ve yavaşça kalçanızı vücudunuzu eğmeden kaldırın. Aynı hareketi tekrarlarken kalçanızda bulunan kasları sıkıp bırakmaya çalışın. Bu sayede hem selülit sorununuz azalacak hem de daha sıkı ve kıvrımlı bir kalçaya sahip olacaksınız.

Bacaklar havaya!

Yere yan şekilde yatın. Hangi tarafınıza yatıyorsanız o kolunuzu başınızı destekleyecek şekilde yerleştirin. Baseniniz yere değiyor ve bedeniniz dik konumda olmalı. Sonra yavaşça bacağınızı bükmeden yukarı doğru kaldırın. Aynı hareketi diğer tarafınıza da yatarak tekrarlayın.

Köpek duruşu

Sokakta yürürken bir ağacın dibine ya da köşeye tuvaletini yaparak kokusunu bırakan köpekler görüp gülümseriz. Bu duruşun sıkı kalçalar için vazgeçilmez olduğunu ise kimse hayal etmemiştir. Dört ayak üzerinde yerde durun ve bacağınızı yana doğru aynı o şirin köpekler gibi kaldırın. Her bir bacak için bunu 10 kez tekrarlayın.

Tepeleri aşın!

Doğal bir ortamda temiz havayı içinize çekerek ve çiçekleri, böcekleri izleyerek yürümekten daha keyifli bir egzersiz yoktur. Eğimi % 5-7 arasında değişen bir tepeyi çıkarken farkında olmadan kalçalarınızın sıkılaştığınız göreceksiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.