Sibel Can diyetinin ayrıntıları

3 yıldan bu yana çeşitli aralıklarla Sibel Can’a beslenme programı uygulayan Haluk Saçaklı, ünlü sanatçının zayıflamak için büyük bir azim gösterdiğini belirtti. Saçaklı, Sibel Can’ın uyguladığı rejimin sırlarını anlattı.

– Sibel Hanım’ın diyet listesi neden tercihli?

Tercihli istediği için kendisine değişik yiyecek grupları olan listeler hazırladık. Hangisini istiyorsa onu uyguladı ama önemlisi, kahvaltıya hangisiyle başladıysa gün içinde de o listeyi devam ettirmesi oldu. Bu beslenme programı klasik diyetisyenlerin hazırladıklarından farklı. Çok fazla aç kalınmıyor.

– Egzersiz yapmadan başarmak mümkün mü?

Maalesef değil. Öyle olunca koltuk altında sarkma, göğüste, bacak içinde yumuşama oluyor. Evet, terazide değişiklik oluyor ama yumuşama olmaması için kaslanma şart. Bunun için egzersiz yapılmalı…

– Sibel Can haftanın 5 günü yüzmüş. Bu imkânı bulamayanlar için ne önerirsiniz?

Bu Sibel Hanım’ın tercihiydi, yüzmek istedi. En iyisi haftanın 5 günü birer saat yürümek.

– Sibel Hanımı bu kez diyeti uygulamada başarılı oldu mu sizce?

Çok başarılı oldu. Daha önce hep 60 kiloda kalmıştı, şimdi 57’ye kadar indi. Zaten onun inmek istediği kilo buydu. Kilo vermekten öte bu kiloyu korumak da önemli. Ama bu kez hem eşine hem de bana söz verdi. ‘Dayanamıyorum’ dediği pilav, makarna ve dondurmayı tamamen kesti. ‘Yapacağım’ dedi ve yaptı. Bravo kendisine…

– Bu diyette adet öncesi ve sonrası diye listeler var, bundan bahseder misiniz?

Tarihini önceden kestirebiliyorsak vücutta oluşan ödemi atmak için adet öncesi 3 gün diyetini uyguluyoruz. Adet bittikten sonra vücutta kan dolaşımıyla ilgili bir takım sorunlar oluşuyor, adet sonrası diyeti bunları engelliyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.