Sıcak havalarda cilt bakımı

Sıcak havaların kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamasıyla kış aylarından kalan bakım alışkanlıklarımızı da bir kenara bırakmamız gerekiyor. İklimle birlikte vücudunuzun ihtiyaçları da değiştiğinden yaza özel bakımlar uygulamamız şart…

Gelin hep beraber güzellik ve bakım uzmanlarının, sıcak yaz aylarında daha güzel bir tene ve daha dayanıklı bir cilde sahip olabilmemiz için tavsiye ettikleri bakım ipuçlarına göz atalım…

Genel bakım

Hava değiştikçe güzellik rutininizin de değişmesi gerekir. Isı arttıkça cildin reaksiyonları da soğuk iklime nazaran değişecektir. Cildiniz, saçınız ve makyajınızın daha sağlıklı ve muhteşem görünmesi için değişiklik yapma zamanı geldi. İşte yapılması gerekenler hakkında size birkaç ipucu?

Cilt rutininizi değiştirin

Sıcak hava daha fazla nem anlamına geldiğinden cildinizin kışa göre daha az nemlenmeye ihtiyacı olacaktır. Daha hafif bir nemlendirici kullanmaya başlayarak gözeneklerinizi temiz tutun, böylece akne ve sivilcelenme riskini azaltabilirsiniz.

Yaz aylarında tamamen ortalıkta olduklarından ayak bakımınıza önem verin: nasır ve sertliklerden kurtularak ayaklarınıza ihtiyaç duydukları nemi verin, pedikür yaptırın ve güzel bir çift sandalet ile ayaklarınızın keyfini çıkarın.

Daha fazla su için

Güzel cildin sırrı suda saklıdır. Vücudunuzun yaz aylarında daha fazla suya ihtiyacı vardır. Zaten terlediğiniz için su ihtiyacınız arttığından gerektiği kadar su içmek hayatidir. Yanınızda her zaman bir şişe su bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bronzlaşmayı abartmayın

Sağlıklı bronzluk bir mittir. Yani böyle bir şey yoktur. Amacınız bronzlaşmak değil cildinizi güneşin UV ışınlarından korumak ve böylece erken yaşlanma tehlikelerinden sakınmak olmalıdır.

En az 15 güneş koruma faktörlü bir kremi dışarıda olacağınız her an kullanın. Dudaklarınızı, boynunuzu ve ellerinizi de korumayı unutmayın. Bronzlaşma kremleri kullanarak da sağlıklı bir bronzluk elde edebilirsiniz.

Daha serin zamanlarda spor yapın

Eğer yürüyüş veya jogging yaparken dışarıda olmak zorundaysanız bunu sabahın erken saatlerinde yapmayı tercih edin. Bu sizin daha erken uyanmanız anlamına geliyorsa günden kazandığınız saatler hoşunuza bile gidecektir. Alternatif olarak evde, spor salonunda yani ısı derecelerinin kontrol edilebildiği yerlerde spor yapmayı tercih edin.

Böceksavar spreyi kullanın

Sivrisinek ve böcekler özellikle sabahın erken saatleriyle akşamüstleri yaz aylarının olağan belasıdır. Dışarıdayken, özellikle kamp veya tırmanma gibi aktiviteler yaparken kaşıntılı böcek ısırıklarından kaçınmak için böceksavar ürünlerden kullanın. Böylece cildinizde istenmeyen leke veya yaralardan kaçınmış olursunuz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.