Siyah noktalardan kurtulma önerileri

Herkes bakımlı ve güzel olmayı ister. Fakat cildimizdeki siyah noktalar olmadık yerlerde canımızı sıkar. Bu yazımızda cildinizin güzelliğini bozan siyah noktalara karşı alabileceğiniz tedbirleri ve uzmanların siyah noktalardan kurtulma önerilerini bulabilirsiniz.

Cilt, insanın korumada en çok önem verdiği ve kusursuz olmasını istediği yeridir. Cildin üzerinde siyah noktaların oluşmasıyla aynadaki görüntümüz canımızı sıkar. Cildimizde görmeye dayanamadığımız ve sayıları giderek artan bu siyah noktalardan kendi yöntemlerinizle kurtulmaya kalkışmayın.

Cildinize yapacağınız bu tür bir müdahale iltihaplanmalara yol açabilir ve sivilcelerin daha da çok yayılmasına neden olabilir. Bu tür büyük problemlerde uzmanlara başvurmak en doğrusu olacaktır.

Alkolden uzak durun

Ergenlik dönemindeki değişimler, bilinçsiz diyet, çok fazla alkol tüketimi gibi nedenler cildimizdeki siyah noktaların oluşmasına neden olan en büyük etkenler.

Aslında en doğru yol cildimizde siyah noktalar hiç oluşmadan önlemimizi almaktır. Fakat böyle bir probleminiz varsa canınızı sıkmadan onlardan kurtulmanız mümkün.

Elbette güzel bir cilde sahip olmak için ilk şart temiz bir cilt. Bu sebepten dolayı cildinizi düzenli olarak yıkamayı ihmal etmeyin.

Peeling yapın

Güzellik uzmanının ya da evinizde kendinizin bile yapabileceği peelingle cildiniz tamamen temizlenecek ve ölü hücreler cilt üzerinden arındırılacaktır.

Bu işlemin ardından yapılacak buhar banyosu cildinize yumuşaklık kazandırmakla birlikte gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Böylece siyah noktalardan kurtulmak için en uygun ortam hazırlanmış olur.

Dezenfekte edin

Peeling yapılarak gözeneklerin açılmasıyla temizlenen cilt alkol içeren bir losyonla dezenfekte edilerek gözeneklerin tekrar kapatılmasını sağlar. Bu yöntemi ayda bir kez uygulayarak güzel ve siyah noktalardan arındırılmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.