Tresan’dan ısırgan otlu saç jölesi

Tresan, Türkiye’de bir ilke imza atarak her saç tipi için kullanılabilen ve saçın doğal yapısına zarar vermeyen Isırgan Otu Saç Jölesi’ni üretti.

Ana etken maddesi Isırgan otu olan ve Fulser tarafından Almanya’dan ithal edilen Tresan saç bakım ürün yelpazesine yepyeni Isırgan Otu Saç Jölesi de katıldı.

Her saç tipi için kullanılabilen Tresan Isırgan Otu Saç Jölesi, içeriğindeki Isırgan otu ve Huşağacı bitki ekstreleri ile, doğal saç yapısına zarar vermeden, saçın kolay şekil almasını sağlar.

Saça verilen şekli uzun süre koruma özelliğiyle dikkat çeken Tresan Isırgan Otu Saç Jölesi, saçın parlak ve canlı görünmesini de sağlıyor.

Tresan jöle uygulanırken, temiz saça uygulanmasını, yatarken de jölenin saçlardan temizlenmesinin saç sağlığı açısından uygun olacağını öneriyor.

Isırgan otu hakkında

Asetilkolin, Klorofil, Sitosterin, Seretonin, Demir, Magnezyum, Potasyum ve C vitamini gibi zengin bir kimyasal yapıya sahip olan ısırgan otu, kafa derisinde kan dolaşımını uyarıp, saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine de yardımcı oluyor.

Isırgan otu, çok eski zamanlardan beri sağlıklı yaşamak için kullanılan bir bitkidir.

Ülkemizde “Sağlıklı yaşamak istiyorsan, yılda en az bir defa ısırgan yemek gerekir” şeklinde bir inanç da bulunmaktadır.

Yeryüzünün hemen her bölgesine yayılmış 500’e yakın ısırgan türü bulunmaktadır.

Bitkinin bilimsel adı “Urtica dioica”dır. “Urtica” kelimesi Latince “Urere: Yakmak, Uro: Yakarım” kelimesinden türemiştir. Türkiye’de beş türü bulunan ısırgan otunun en yaygın olanı ve en çok kullanılanı “Urtica dioica”dır.

Tresan Ürünlerini; eczanelerde, Parfümerilerde, Carrefour’larda Carrefour Express’lerde, Migros’larda, Tansaş’larda, Watsons’larda, Gratis’lerde, Tesco Kipa’larda bulabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.