Üzüm çekirdeği cildi güzelleştiriyor

Üzüm çekirdeği cildi güzelleştiriyor
Üzüm çekirdeği cildi güzelleştiriyor

Yapılan araştırmalar sonucu birçok hastalığa iyi geldiği tespit edilen üzüm çekirdeğinin cildi güzelleştirici özelliğe de sahip olduğu ortaya çıktı.

Üzüm çekirdeğinin beden ve zihin gücünü artırdığını, vücuda sayısız yararları olduğunu vurgulayan uzmanlar, üzüm çekirdeğinin yararları hakkında şunları söylüyor:

“Üzüm çekirdeği, beden ve zihin gücünü artırıyor, kan yapıyor, vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlıyor. Yüksek tansiyonu düşürüyor. Ülser, gastrit, karaciğer hastalıkları, dalak hastalıkları, romatizma ve mafsal iltihabına iyi geliyor. Kabızlığı gideriyor, kalbi güçlendiriyor, kanı temizliyor. Zayıflamaya yardımcı oluyor. Hamilelerin mide bulantısını önlerken, nekahet devresinin kolayca atlatılmasına yardımcı oluyor. Böbreklerdeki kum ve taşların düşürülmesine yardımcı oluyor. Üzüm çekirdeği ayrıca, hücreleri yenileyerek cildin güzelleşmesini de sağlıyor” dedi.

Üzüm çekirdeğinin bilinen en güçlü antioksidan olduğunu kaydeden uzmanlar, E vitamininden 50, C vitamininden 20 kat güçlü olduğunu, vücuda sigara gibi maddeler veya kirli havayla giren zararlı maddeleri etkisizleştirdiğini belirtiyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.