Yeni saç rengi trendi doğal renkler

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de son yıllarda bayanların saçlarında doğal renkleri tercih ettiğini ifade eden uzmanlar, çikolata kahvesi ve sıcak kahve tonlarının son yıllarda bayanların favori saç renklerinden olduğunu belirtiyor.

Dünya Kuaförler Konfederasyonu (CMC) Türkiye Temsilcisi Harun Cici, katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, Türkiye’yi saç modelleriyle yurtdışında tanıtma gayreti içinde olduklarını ve önemli başarılara imza attıklarını söyledi.

Cici, örgü topuz ve nostaljik modellerde Türk kuaförlerinin dünyada yankı uyandırdığını, sanat ve estetiği ön plana çıkaran modellerle başarılı işlerin ortaya çıkarıldığını, Türkiye’yi felsefesi ve mesajı olan saçlarla dünyada tanıtmaya çalıştıklarını bildirdi.

Doğaya dönüş

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de son yıllarda bayanların saçlarında doğal renkleri tercih ettiğini ifade eden Cici, “Bayanlar, son 2 yıldır özellikle rengini doğadan alan çikolata kahve ve sıcak kahve gibi renkleri daha çok tercih etmeye başladı. Öte yandan sarı renk ve röfle yine bayanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor” dedi.

Saç modellerini eskiden medyanın yönlendirdiğini ancak bu durumun değiştiğini belirten Cici, elinde ünlü sanatçıların fotoğraflarıyla kuaföre gelen kişilerin azaldığını bunun yerine kişisel tercihlerin ön plana çıktığını ve kişiye özgü saç modellerinin yaygınlaştığını belirtti.

Cici, üst gelir grubunun değil alt ve orta gelir grubunun saçına daha fazla zaman ayırdığını, ilgi gösterdiğini iddia ederek, “Bu çelişkili durumu doyumsuzlukla açıklıyoruz. Alt ve orta gelir grubunda yer alan bayanlar kuaförlere daha fazla ilgi gösteriyor” dedi.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.