Erkeklerin seksi bulduğu tarzlar

Erkeklerin seksi bulduğu tarzlar

Bazı trendler o kadar tutuldu ki, büyük olasılıkla önümüzdeki sezonda aynı güzellik akımlarını takip edeceğiz. Kadınların bir türlü vazgeçmediği erkeklerin ise seksi bulduğu tarzları merak ediyor musunuz? İşte bu trendlerin önde gelenleri…

1. Kedi gözler

Genel özellikleri: Ünlülerin makyözü Matin, sadece dokundurulmuş etkisi verilen bir eyelinerin yüzünüzü vurguladığını belirtiyor.

Uygulanması: Üst kirpiklerin diplerine krem bazlı bir eyeliner çekin. Çektiğiniz bu çizgiyi bir santimetre kadar dışarıya taşırarak, ucunu kaşınıza doğru kalkık halde bırakın. Yumuşak renklerde göz farları ve siyah bir maskara ile görünümünüzü tamamlayın.

2. Yandan atkuyruğu

Genel özellikleri: Saç uzmanı Ken Paves, eskiden atkuyruğunun saçın cansızlığını saklamak için yapıldığını söylüyor. Ancak günümüzde yandan toplanan bir atkuyruğu taze ve seksi bir görünüm kazandırıyor.

Uygulanması: Sabitleyici bir saç jölesi kullanın. Ardından saçınızı kulağınızın altında toplayın ve lastik bir bant ile tutturun. Çok fazla derli toplu görünmemesine dikkat etmelisiniz.

3. İpeksi dalgalar

Genel özellikleri: Herbal Essencesin stilisti Ashley Javier, bu harika dalgaların parlak göründüğünü ve her erkeğin dokunmak isteyeceği kadar yumuşak ve baştan çıkarıcı olduğunu belirtiyor.

Uygulanması: Nemli saçınıza köklerinden ucuna kadar hacim veren bir köpük uygulayın. Saç kurutma makinesiyle kuruttuktan sonra, tutamlarınızı kıvırın ve dalgaları hafifçe tarayın.

4. Kısa küt saç

Genel özellikleri: Ünlülerin saç stilisti Oscar Blandi, kısa ve küt olan bu modern saç kesiminin yanakları ve gözleri ortaya çıkardığını belirtiyor.

Uygulanması: Saçınızın tepesini hafifçe kabartarak dağınık bir hava verebilirsiniz. Elektriklenmeyi önlemek için yumuşatıcı bir sprey uygulayın.

5. Frambuaz renkli dudaklar

Genel özellikleri: Makyöz Rachel Goodwin, frambuaz renkli dudakların yüze ciddi ama abartısız bir ifade kattığını söylüyor.

Uygulanması: Solmasını veya tamamen silinmesini engellemek için rujunuzu uygulamadan önce dudağınıza kompakt fondöten uygulayın. Rujunuz dağılırsa, kapatıcı bir kalem ile düzeltebilirsiniz.

6. Kalın kaşlar

Genel özellikleri: Ünlülerin makyörü Tim Quin, güçlü bir ifade verilmiş kaşların yüzü çerçeveleyeceğini, böylece çevrenizdekilerin ilgisini üzerinize çekebileceğinizi belirtiyor.

Uygulanması: Kaşlarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız, kaşlar için özel üretilen renkleri kullanmalısınız. Köklerinizden bir ton daha koyu renk bir farı, kaşlarınızın kalın kısmına sürün. Daha açık bir rengi de incelen şeffaf bir kaş jeli ile kaşlarınızı düzeltin.

7. Metalik gözler

Genel özellikleri: Makyaj uzmanı Mally Roncal, metal bazlı göz farlarının da dumanlı gözler kadar bakışları üzerine çekebileceğini hatırlatıyor.

Uygulanması: Simleri sabitlemek için göz çevrenize kapatıcı uygulayın. Ardından göz kapağınıza parlak bir renk sürün. Gümüş tonları açık renklerde göze çarparken, koyu tonlar bronz rengi ortaya çıkartır.

8. Dağınık tutamlar

Genel özellikleri: Ünlülerin kuaförü Ted Gibson, doğal halde değişik yönlere taranmış gibi duran saç uçlarının müthiş seksi bir hava kattığını söylüyor.

Uygulanması: Bu dokuyu nemli saça hacim veren bir şekillendirici ile elde edebilirsiniz. Saç kurutma makinesiyle kuruttuktan sonra bazı tutamlarınızın ucunu yuvarlak bir fırça ile kıvırın. Geri kalanları olduğu gibi bırakın.

9. Flörtöz kaküller

Genel özellikleri: Kuaför Byron Williams, ister yana yatırılmış olsun, ister ortadan ayrılmış, kakülün yüzü ön plana çıkaracağını vurguluyor.

Uygulanması: Kendinize en çok yakıştırdığınız saç şeklini bulmak için ıslakken saçlarınızla bir süre oynayın ve sonrasında büyük bir fırça yardımıyla onları kurutun. Elektriklenmeyi ve kabarmayı önlemek için saç uçlarınızı yumuşaklık katan şekillendirici bir serum ile şekillendirin.

10. Işıldayan cilt

Genel özellikleri: Dünya çapında renk yöneticisi olan Jillian Dempsey, ciltteki hafif parlaklığın herkese çekici bir ışıltı kazandıracağını söylüyor.

Uygulanması: Önce cildinizi yumuşatmak için renkli bir nemlendirici kullanın. Parmaklarınızı kullanarak pembe renkli bir krem allığı yanaklarınıza uyguladıktan sonra, üzerine dore renklerde bir pudra sürebilirsiniz.

YORUMLAR (8)

  1. ben bunların hepsini yapsam vs manken olurum sadece 1 erkeğe değil tüm erkeklere kendimi hayran bırakırım.

  2. bence kadin dedigin bakimli olmali,ic guzellik ok onemli ama daha sonrasi icin yeteri degil,,,

  3. herşey iyi güzelde kim bu kadar uğraşırki bunlarla..

  4. bence konu gayet güzel irdelenmiş. elbette çok daha farklı açılardan bakılabilir. ama her konu ayrı ayrı değerlendirilir ve ayrı bir sayfada ele alınır…tabi bu benim fikrim…konun özü gayet etkili bilgiler içeriyor…

  5. bence iri göğüsler çok çirkin ama sert göğüsler harika.

  6. beğenmediyseniz çıkın bu siteden yakup bey.
    size katılıyorm tamam ama selda, ruh güzelliği önemli olduğu kadar yüz güzellği de önemli benim fikrimce

  7. Her kim yazdıysa eksikleri var.Son yıllarda kendilerini seksi gösterdiğini düşünerek göğüslerini şişirten mankenlerin ne kadar iğrenç oldukları, yani erkeklerin bu tür kadınları seksi bulmadığı belirtilmeliydi.

  8. sevdiğim adam benim kaşımı gözümü beğenmesin yüreğimin güzelliğini beğensin sevsin bu o kadarda önemli değil bence

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.