Maden suyu, cilt güzelliği için bulunmaz nimet

Maden suyu, cilt güzelliği için bulunmaz nimet

Yapılan araştırmalar, maden suyunun özellikle cilt güzelliğine önem veren kadınlar için son derece önemli bir kaynak olduğunu ortaya çıkardı.

Maden suyunun cilt güzelliğine faydaları

Uzmanlar, pürüzsüz bir cilt sahibi olmak isteyen kadınların abartmamak kaydıyla bol bol maden suyu içmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Selilütten şikayetçi olanlar maden suyu içmeli

Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Zeki Karagülle, “Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor. Kalbe bağlı ölüm olayları, prostat ve meme kanserine karşı büyük bir güç” diyor.

Maden suyu prostat ve meme kanserine iyi geliyor

Maden sularından kalsiyum ve magnezyumun emiliminin daha fazla olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Karagülle, şunları kaydetti:

Mineralli suyun yüzde 99’u boşa akıyor

“Türkiye’de böyle bir doğal zenginlik kaynağımız var. Avrupa’da kişi başına yıllık maden suyu tüketimi 75-100 litre iken, ülkemizde ise bu miktar sadece 3 litre. Bu nedenle, ülkemizde 225 kaynaktan çıkan 63 milyon litre doğal mineralli suyun sadece yüzde 1’i şişelenebiliyor, yüzde 99’u ise boş yere akıp gidiyor, değerlendirilmiyor.”

İşte maden suyunun faydaları

 • Sindirim sistemine olumlu etkisi var.
 • Vücuttaki gereksiz tuzu yok eder.
 • Selülit oluşmasını engeller.
 • Normal su vücutta 6 saat kalırken, maden suyu saatte atılır.
 • Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
 • Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
 • Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye ediliyor.

YORUMLAR (7)

 1. Gül suyu derken çesit cesit var hangisi? Boyle siselerde pembe renkli filan var saydam yok hangsinden kullaniyorsunuz, markasi ne? veya fotosunu yollayabilir misiniz?

 2. bnim yuzumde cok sivilce vardi kuru maya kullandim duzenli olarak zeytinyagli sabunla yikadim ve cok iyi sonuclar aldim sabun en iyi cozum yaslandirmmiyorda

 3. Gül suyunu kesinlikle kullanmalısın arkadaşım

 4. Evet kesinlkle gercek gul suyu sivilce ve izlerinde cok etkili bnde cok sivilce vardi duzenli sabah aksam gul suyu kullandm hc kalmadi kesnlikle denemelisin!

 5. çigdem has gul suyunu düzenli kullandıgında inan çok iyi gelir ama hemn etki göstermez fakat düzenli kullanımda çok etkisi oluyor bnm cildimde sivilce yok fakat lekeler vardı ufak tefek gul suyunu sabh akşam kullandım ve çok iiş geldi birde mden suyunu cilde sürmkte ii geliyormuş denemeni tavsiye ederim

 6. sivilce lekelerim çok ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olun aynaya bakamıyorom

 7. göz önümde morluk var cildimde hafif lekeler var

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.