Yatak ayırma eşleri birbirinden soğutuyor

Yatak ayırma eşleri birbirinden soğutuyor
Yatak ayırma eşleri birbirinden soğutuyor

Yataklarını ayıran çiftlerin zamanla hem cinsellikten hem de birbirlerine duydukları arzudan yoksun kaldığını belirten uzmanlar, yaş kaç olursa olsun çiftlerin ayrı yatmaması gerektiğini belirtiyor.

Birçok psikoloğa göre ayrı yatmak, ilişkide de ayrılığa davetiye çıkarıyor. Uzmanlara göre ideal bir cinsel yaşam bireylerin cinsel birleşme dışında yatakta birbirlerine dokunmaları, sarılmaları, hissetmeleri ve öpmeleri ile olmaktadır. Buna göre ideal seksin süresi yoktur.

Günümüzde birçok evlilikte zaman zaman ayrı yatmalar olsa da bunun devamlı olması çiftlerin birbirlerine duydukları bağlantının ve buna bağlı olarak aşkın azalmasına neden olacaktır.

Çiftler arasında cinsel birleşmenin yaşanma ihtimali olmasa dahi birlikte yatarak en azından tensel uyumu sağlamaları, tensel birlikteliğin önünü açmaları hem gelecek günlerin hem de ilişkilerini daha sağlıklı olması noktasında yardımcı olacaktır.

Mutlu bir cinsellik sadece yapılan seksin verdiği zevke ve süresine göre ele alınamaz.

Mutlu bir birliktelik tümüyle istenilen seviyeye ulaşan bir birlikteliktir.

YORUMLAR (1)

  1. Mrba evliyim 6 yasinda bir kizimiz var esim 6yildir benden ayri yatiyor tabi kimse istemez ayr yatmayi dusuncesi bile yanlis onu defalarca uyardim ona defalarca soyledim ama o kadar konusmamdan sonra onda hic bir degisiklik olmadi sabirda artik bi yere kadar burda son noktayi koymammi gerekir yoksa boyle devam mi etmeli? Ne istediyse aldim ne istediyse yaptim her yolu denedim peki burda kusur kimde kimde hata var kim yanlis yapiyor lutfen yardimci olun ne yapmam gerekiyor? Yardimci olur musunuz ne yapmam gerekiyor?

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. Lütfen bütün alanları doldurun.